gmina kluki

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzyżewicach wzmocniła się o świetny wóz operacyjny Renault Trafic. W czwartek 28 listopada br., z środków budżetowych Gminy Kluki zakupiono furgon strażacki. Operacyjna zdolność bojowa OSP Strzyżewice wzrosła przez ten fakt znacząco.

Prezes OSP Strzyżewice Henryk Szafran z kierowcą Jarosławem Jędryką zaprezentowali samochód Pani Wójt Renacie Kaczmarkiewicz. Trzeba przyznać, że Renault prezentuje się znakomicie! Auto jest w świetnym stanie technicznym, a po uzupełnieniach wyposażenia będzie gotowe do zaspokajania potrzeb operacyjnych. Renault Trafic wyposażone jest w znakomitą sygnalizację i oświetlenie alarmowe, co jest przydatne w akcji.

– Wóz tej rangi, co Ranault Trafic znakomicie zaspokaja potrzeby naszej OSP – mówił prezes strzyżewickiej Straży, Henryk Szafran. – Skupimy się teraz na doposażeniu samochodu, aby wykorzystać jego sprawność techniczną i zdolność do szybkiego reagowania. To jest zawsze warunkiem powodzenia w akcjach gaśniczych. Dziękujemy Pani Wójt Renacie Kaczmarkiewicz za ten samochód.

– Cieszy mnie fakt, że dzięki środkom budżetowym Gminy Kluki, jednostka OSP Strzyżewice zyskuje na sprawności bojowej – powiedziała Wójt Renata Kaczmarkiewicz. – Pieniądze publiczne wydane na zakup sprzętu podnoszącego bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kluki są wydatkiem pożytecznym i potrzebnym. Programowo, stosownie do potrzeb budżetu Gminy Kluki będziemy doposażać w sprzęt kolejne jednostki OSP w naszej gminie.

Prężnie działająca OSP Strzyżewice liczy 24 druchów.