Gmina Kluki otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi grant w wysokości
149 415,00 zł na zadanie pn. „Ogrody przyjazne naturze”.
W piątek, 15 lipca 2022 r., w Szczercowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”. Organizatorem cyklu spotkań jest Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. W spotkaniach uczestniczą dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, przedstawiciele instytucji podległych samorządowi województwa, którzy przybliżają m.in. informacje o możliwości pozyskania grantów, aktualnych i planowanych konkursach unijnych oraz realizowanych programach wsparcia. Spotkania są skierowane do samorządów, mieszkańców oraz organizacji pozarządowych, a ich ideą jest bezpośrednie dotarcie do zainteresowanych osób z szeroką ofertą Urzędu Marszałkowskiego i instytucji podległych. Z samorządowcami, sołtysami, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz mieszkańcami całego powiatu bełchatowskiego rozmawiał wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.
Na pikniku w Szczercowie można zatem było dowiedzieć się w jaki sposób i na co pozyskać fundusze europejskie, jakie są plany rozwoju naszego regionu, jakie inwestycje drogowe planowane są w najbliższym czasie.
W tym roku spotkania z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem” dotyczą trzech kluczowych tematów: nowości w ofercie Urzędu Marszałkowskiego, Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2027, a także możliwych sposobów pomocy obywatelom Ukrainy, którzy uciekając przed wojną schronili się w naszym regionie.
Uczestniczący w spotkaniu radni Sejmiku Województwa Łódzkiego - Ewa Wendrowska i Dariusz Rogut, wspólnie z wicemarszałkiem Ziembą wręczyli przedstawicielom gmin, fundacji, stowarzyszeń oraz klubów sportowych z naszego powiatu symboliczne czeki z przyznanymi dotacjami na projekty sportowe, edukacyjne i kulturalne.
Wójt Gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz odebrała dla gminy grant w wysokości 149 415 zł na zadanie pn. „Ogrody przyjazne naturze”.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości bawiono się na szczercowskiej „Wyspie”. Dwanaście kół gospodyń wiejskich zaprezentowało swoje najlepsze produkty kulinarne. Były atrakcje dla najmłodszych, stoiska placówek oświatowych, kulturalnych, instytucji pozyskujących fundusze europejskie oraz służb mundurowych.